11. decembris, 2024 pl. 16:36,
Nav komentāru
Pagājušajā gadā biežākie invaliditātes cēloņi pilngadīgiem iedzīvotājiem, kuri pirmoreiz atzīti par personām ar invaliditāti, bija ļaundabīgi audzēji, asinsrites sistēmas slimības, kā arī skeleta, muskuļu un saistaudu slimības, šodien diskusijā "Svarīgākais par invaliditāti Latvijā" informēja Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) vadītāja Daina GrabPagājušajā gadā biežākie invaliditātes cēloņi pilngadīgiem iedzīvotājiem, kuri pirmoreiz atzīti par personām ar invaliditāti, bija ļaundabīgi audzēji, asinsrites sistēmas slimības, kā arī skeleta, muskuļu un saistaudu slimības, šodien diskusijā "Svarīgākais par invaliditāti Latvijā" informēja Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) vadītāja Daina GrabŠī gada jūnijā VDEĀVK uzskaitē bija 207 723 pilngadīgas personas ar invaliditāti, informēja Grabe.
Kā stāstīja Grabe, VDEĀVK netiek vērtēti personas veselības traucējumi vai darbspēja kopumā, bet gan darbspējas zudums. Tiek izvērtēts funkcionālais stāvoklis un tas, kā cilvēks var veikt ikdienas aktivitātes, aprūpēt sevi un cik lielā mērā šīs spējas ir ierobežotas. "Invaliditātes izraisītājs nav vecums, bet gan slimība un funkcionālie ierobežojumi," piebilda ierēdne.
Vidēji mēnesī VDEĀVK saņem aptuveni 6000 invaliditātes statusa pieteikumus. Invaliditātes pieteikumam VDEĀVK jāiesniedz personas iesniegums ekspertīzes veikšanai, ģimenes ārsta vai ārstējošā ārsta sagatavots nosūtījums uz komisiju, pārstāvību apliecinoša dokumenta kopija gadījumā, ja dokumentus iesniedz par citu personu, kā arī dokumenti, kas apliecina speciālos cēloņus. Vairāk:
https://www.diena.lv/raksts/dzivesstils/veseliba/biezakie-invaliditates-celoni-laundabigi-audzeji-asinsrites-sistemas-slimibas-un-skeleta-un-muskulu-slimibas-14328346?utm_source=draugiem.lv&utm_medium=social&utm_campaign=draugiem_zinas