Grozījumi Invaliditātes likumā
- ka invaliditāte tiek noteikta uz vienu līdz pieciem gadiem vai bez atkārtota termiņa (uz mūžu vai nepilngadīgai personai līdz 18 gadu vecumam) – stājas spēkā 04.12.2024.
- turpmāk invaliditātes ekspertīze tiek uzsākta tikai tad, kad saņemti visi normatīvajiem aktiem atbilstošie dokumenti – stājas spēkā 01.01.2025.
- atkārtotas invaliditātes termiņa sākuma datums ir atkarīgs no dokumentu iesniegšanas laika invaliditātes ekspertīzei Komisijā – stājas spēkā 01.01.2025.
- persona invaliditātes un darbspēju ekspertīzei dokumentus Komisijā var iesniegt ne biežāk kā reizi sešos mēnešos – stājas spēkā 01.01.2025.
- Komisijai ir tiesības veikt atkārtotas invaliditātes ekspertīzi un pieņemt lēmumu trīs mēnešu laikā (gadījumos, ja personai iepriekš noteiktā invaliditāte ir spēkā vēl vismaz četrus mēnešus) – stājas spēkā 01.01.2025.
Aspazija 160
Literatūrzinātniece Ausma Cimdiņa
““Pēc dabas esmu jautra, tikai pārdzīvojumu smagums mani noliecis kā slapju zaru,” Aspazija par sevi rakstīja pagājušā gadsimta 20. gados.













Agrāk ļoti plaši lietoja vārdu pieejamība, taču pēdējos gados arvien biežāk parādās vārds piekļūstamība. Kāda ir atšķirība starp šiem jēdzieniem?
Lai arī, runājot par piekļūstamību, vēsturiski nereti tiek lietots un attīstības plānošanas dokumentos un normatīvajos aktos termins pieejamība, tie saturiski ietver sevī atšķirīgus principus. Pieejamība nozīmē vides/objekta/pakalpojuma pieejamību vai esamību kopumā, savukārt piekļūstamība nozīmē, ka konkrētajai videi/ objektam/pakalpojumam ir iespēja fiziski piekļūt un to var lietot, izmantojot vairākus sensoros (redze, dzirde, tauste) kanālus. Tādējādi pieejamība var izslēgt piekļūstamību, savukārt piekļūstamība ietver arī pieejamību. Līdz ar 2019.gada 17.aprīlī pieņemto Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2019/882 par produktu un pakalpojumu piekļūstamības prasībām (Piekļūstamības Direktīva) nākotnē abu jēdzienu lietojums veidojams, tos nošķirot.
Dzīve nebūs garlaicīga un neinteresanta, ja būsi radošs, izdomas bagāts.
Aspāzijas mākslu studija
Mūsu pulkā ir aicināts ikviens, kurš vēlas gleznot, pat tad, ja nekad dzīvē nav rokās turēta ota. Patreiz, jau vairāku gadu garumā, gleznotājus iedrošina pasniedzējas Astras klātbūtne un padoms. Krāsu mīļi sanāk divas reizes nedēļā Pasta kvartālā, lai ienirtu krāsu pasaulē.
Gleznošana ir meditatīvs process, kas atklāj visdziļākās un slēptākās cilvēka sajūtas:. Studijā mēs ikviens būsim mākslinieks, neatkarīgi no tā, kāda ir pieredze gleznošanā jo gleznojot cilvēks savā mākslas darbā ieliek savu enerģiju.
Runā mākslinieki:
Glezniecība man ļauj izstāstīt stāstu bez vārdiem. Manos mākslas darbos ir fragmenti no tā, ko esmu redzējusi un piedzīvojusi ikdienā, bet šīs ainas ir ievietotas citā realitātē, uzsverot pašu stāstu
Pirms uzsākt gleznot, uz paletes uzklājam krāsas, jo katra ir svarīga un es pat nezinu, kurā iemērkšu otu nākamajā mirklī. Nu gluži kā dzīvē, kad eju pa to gan ar balto, gan ar melno krāsu paletē, gan ar gaismu, gan ar ēnu, tiecoties uz harmonisku toni, baudāmu izpausmi, rotaļīgumu, prieku, drosmi, dažreiz nebaidoties raibuma un nesaderības.
Ainavas žanrs manuprāt var iemiesot un reprezentēt šo laikmetu vairāk nekā citi, tam piemīt dabā sastopamā gaismu spēle, dziļā dimensija, dažādas noskaņas un dabas mainība. Tāpēc tas ir laikmetīgs mākslas virziens.
Esi droša Digitālālajā pasaulē!
Esi droša Digitālālajā pasaulē! Aicinām uz interaktīvo kāršu spēli “Kiber-cietoksnis” un sarunu par vidi, kurai uzticam gan visikdienišķāko lietu norisi, gan iepazīšanos, gan
Pēc Eiropas Savienības (ES) statistikas biroja "Eurostat" datiem, Latvijā ir visvairāk cilvēku ar kustību traucējumiem visā ES - 40,7% no kopējā iedzīvotāju skaita (pēc 2023. gada datiem),
Esam veiksmīgi realizējuši projektu #KonkurssRadiOgre
LAI DZĪVO MĀKSLA!
Veidojot iekļaujošu sabiedrību: Mūsu pieredze un ieteikumi
https://forms.gle/ySXKa5rEEaD4LiCy5
piemēram
Kāds ir viens stereotips par cilvēkiem ar invaliditāti vai kustību traucējumiem, kuru Jūs vēlaties kliedēt?
Persona ar invaliditāti ir tikai ratiņkrēslā
Kāds ir diskriminācijas veids, ar kuru Jūs, kā cilvēks ar invaliditāti vai kustību traucējumiem, esat saskāries visbiežāk?
Veikalā pie kases, cituprāt, par pārāk lēnu rīcību
Vai varat dalīties ar vienu dzīves pieredzi, kuru Jūs vēlētos, lai citi saprastu – iekāp manās kurpēs?
Pamēģināt iekāpt jaunajā vilcienā no vecajiem peroniem